Звітна діяльність

Звіт завідувача Жобринського ДНЗ (дитячий садок)

Жобринської сільської ради Рівненського району Рівненської області

Овдійчук Н.В. за 2018/2019н.р.від 31.05.2019р.

 

Порядок денний:

  1. Вибори голови та секретаря зборів.
  2. Вибір лічильної комісії.
  3. Звіт завідувача.
  4. Обговорення звіту/ виступу батьків, членів колективу та громадськості/
  5. Таємне голосування.

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед пед. колективом та громадськістю».

Мета:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Завдання звітування:

  1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.
  2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Жобринський дошкільний навчальний заклад знаходиться за адресою: 35310, Рівненська обл., Рівненський р-н, с.Жобрин, вул. Центральна 22,  телефон 27-23-43.У закладі функціонує 2 різновікові групи, які відвідує 46 дітей.

Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України. 26 грудня 2016 року за №118 рішенням Жобринської сільської ради затверджено Статут закладу у новій редакції, згідно якого Жобринський дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) переведено на 10,5 год. робочий день.

Протягом 2018/2019 навчального року ДНЗ  працював за Базовим компонентом /нова редакція/ дошкільної освіти, програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» у всіх вікових групах закладу, а також, відповідно власного Статуту та річного плану роботи.

Навчальний план, складений на основі Базового компонента та програми, що забезпечує всебічний розвиток особистості дитини, згідно з Законом України «Про дошкільну освіту» та Базового компонента дошкільної освіти в Україні. Освітній процес у ДНЗ  здійснювався за пріоритетними напрямами роботи, які сприяли здійсненню системного підходу до гармонійного формування всебічно розвиненої дитячої особистості за основними освітніми лініями. Режим роботи ДНЗ: п’ятиденний з 7.30 до 18.00.

Мова навчання – українська.

Педагогічними працівниками, та обслуговуючим персоналом дошкільний заклад забезпечений. Проте, до цих пір відсутня посада медичної сестри, що унеможливлює в повній мірі здійснювати фізкультурно-оздоровчу та профілактичну роботу, яка на даному етапі є надзвичайно важливою, оскільки показники дитячої захворюваності залишаються досить високими. У Жобринському ДНЗ створені всі необхідні умови для організованої навчально-виховної, пізнавальної діяльності дітей дошкільного віку роботу. У обох групах створено предметно-розвивальне середовище, яке відповідає програмовим та санітарно-гігієнічним вимогам, групи оснащені іграшками згідно типового переліку.

 

АНАЛІЗ ПЕДАГОГІЧНОГО СКЛАДУ

Жобринський ДНЗ  укомплектований педагогічними кадрами до складу якого входять 6 педпрацівників: 1 завідувач, 3 вихователі, 1 музичний керівник (0,5 ставки), 1 учитель-логопед (0,5 ставки). Усі педагоги мають вищу фахову освіту та педагогічний стаж до 10 років. Наразі 2 педагоги знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. З боку керівника в дошкільному закладі постійно проводиться аналіз кваліфікаційного рівня педагогів та доцільність їх розстановки. У закладі 1 педагог (завідувач закладу) має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та вихователь Новак Тетяна Вадимівна має кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії». Протягом 2018/2019 навчального року педагоги закладу регулярно відвідували районні методичні об’єднання: для вихователів різновікових груп, фізінструкторів та  школу молодого вихователя. Вихователі будують свою роботу з урахуванням поставлених на рік завдань, сучасних вимог у навчанні та вихованні. Як керівник закладу, я завжди підтримую та стимулюю творчу ініціативу працівників щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочую творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів. Педагогам постійно надається різнопланова методична допомога: консультації, рекомендації, індивідуальні бесіди, обговорення педагогічних новинок. В методичному осередку систематизовано матеріали для допомоги педагогам з основних освітніх ліній Базового компонента  дошкільної освіти України.

 

УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

З метою визначення рівня та вдосконалення навчально-виховного процесу адміністрацією ДНЗ були охоплені контролем усі суттєві питання. Своєчасно здійснювався попереджувальний контроль за змістом та якістю перспективного і календарного планування навчально-виховного процесу, готовністю вихователів і інших спеціалістів до робочого дня та за якістю підготовки до запланованих річним планом заходів.

Організація навчально-виховного процесу була спрямована на всебічний, гармонійний розвиток особистості дитини дошкільного віку відповідно до основних завдань освітніх ліній Базового компонента дошкільної освіти та програми розвитку дітей дошкільного віку «Я у Світі».

Аналіз діяльності колективу, результати діагностування, перспективи розвитку дошкільного закладу та реальний стан освітнього процесу підтверджують необхідність продовжувати роботу колективу ДНЗ над реалізацією науково-методичноїпроблеми:

«Удосконалення освітнього процесу на основі розвитку самоосвітньої і творчої активності  вихователів та дітей» (другий етап).

Враховуючи науково-методичну проблемну тему району: «Реалізація компетентісної парадигми в умовах модернізаційних змін в освіті» та аналіз освітньої і методичної роботи у 2017/2018н.р., досягнення і перспективи розвитку ДНЗ, педагогічний колектив у 2018/2019н.р. спрямовував свою діяльність на розв’язання основних пріоритетних завдань:

  1. Продовження роботи над створенням належних умов для формування інтелектуальних, духовних та творчих можливостей дітей, забезпечення наступності між дошкільною і початковою ланками освіти.
  2. Інтегрування родинного і суспільного виховання, пошук нових форм роботи з батьками в контексті розвитку виховного потенціалу дошкільників.
  3. Забезпечення фізичного, соціального та психічного розвитку дошкільнят – основний орієнтир у формуванні здорової, життєздатної, компетентної особистості.
  4. Розвиток творчої особистості – пріоритетний напрямок дошкільної освіти.

У 2018/2019 навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально. Проведення взаємовідвідувань відкритих занять стимулювало педагогів до поглибленого вивчення питань, що висвітлюються, пошуку нестандартних, цікавих рішень, а також сприяло підвищенню самооцінки вихователів, їх взаємодії та співпраці.

В методичному осередку створено банк даних інноваційних технологій, які запроваджуються в практику роботи з дітьми ДНЗ.

Застосування педагогами закладу  інноваційних технологій у своїй діяльності свідчить про професійний рівень і педагогічну позицію, зацікавленість та особисте ставлення кожного вихователя і колективу в цілому до проблем та перспективи розвитку ДНЗ в інноваційному режимі, а також допомагає дітям  оволодівати знаннями, розвиває їх особисті задатки, креативне мислення. Так, усі педагоги закладу широко застосовують  у своїй роботі особистісно-зорієнтовану технологію дошкільної освіти, технологію гуманізації педагогічного процесу, технологію дитячого дослідження, а також, використовують педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського, методику навчання дітей розповіданню за схемами.

Для вирішення завдань, що ставились перед педагогічним колективом на 2018/2019 навчальний рік, проводилась робота спільних спостережень та пошуку з боку педагогів. Педагогічний колектив надавав дітям початкові знання, створюючи умови для самореалізації особистості дитини, формуючи у неї вміння пізнавати навколишній предметний світ, себе, інших людей і практично застосовувати набуте. Завдяки вмілому педагогічному керівництву та залученню дітей до різних видів діяльності, дошкільники мали змогу до вільного розвитку і проявів здібностей.

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи навчально-виховний процес на виконання головних завдань, адміністрацією були сплановані та проведені протягом навчального року засідання педагогічної ради, педгодини, колективні перегляди занять та режимних моментів, консультації (щомісяця). Кількісний та якісний аналіз оцінювання методичних заходів свідчить, що всі вони мали науково-методичний та пізнавальний характер, сприяли поліпшенню якості володіння різноманітними прийомами та методами роботи.

Щодо удосконалення і модернізації роботи з родинами, колектив педагогів працював над формуванням свідомості батьків щодо підвищення фізичної та розумової працездатності дітей, навчання дітей жити у злагоді з довкіллям та з собою. Звісно, пріоритетом було питання безпеки життя дітей та збереження і зміцнення їх здоров’я. За кількістю захворювань даний навчальний рік був, м’яко кажучи, досить напруженим. Адже, до гострих респіраторних захворювань, які часто ускладнювалися пневмонією та бронхітом, додалося ще й інфекційне захворювання – кір. Щоб уникнути масовості захворювань, у закладі проводилися протиепідемічні заходи та був встановлений жорсткий контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм і правил, проводилася просвітницька робота з батьками вихованців та працівниками закладу. Варто зазначити, що діти старшої групи, які мали по два щеплення від кору, не були хворі на кір. Дана ситуація містила негативні емоції, але педагоги закладу спільно з батьками вихованців старалися  будувати стратегію розв`язання конфліктів на позитиві, уникати конфліктних ситуацій.

Таким чином, колектив закладу докладав усіх зусиль та створював умови для емоційного благополуччя дітей, будував навчальну діяльність в динамічному режимі, використовуючи різні методи та прийоми.

 

МЕТОДИЧНА РОБОТА

З метою інтеграції освіти і науки, сприяння розвитку наукової та інноваційної діяльності у дошкільному навчальному закладі у поточному році були створені належні умови для здійснення системного підходу до навчально-методичного забезпечення педагогічного процесу.

Методична робота з педагогічним колективом була спрямована на реалізацію підвищення професійного рівня педагогів, координації зусиль педагогічних працівників дошкільного закладу на вирішення конкретних педагогічних проблем, створення оптимальних умов для підвищення результативності навчально-виховного процесу.

Протягом року здійснювалось поповнення інформаційно-методичної бази ДНЗ навчально-виховними програмами, навчально-методичними та навчально-наочними посібниками, рекомендованими Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2018/2019н.р. Поповнювався та ефективно використовувався методичний фонд літератури, аудіо – та відеоматеріалів.

Забезпечувалась гарантована рівність для кожного педагогічного працівника щодо повної реалізації його духовного, інтелектуального потенціалу. Методична діяльність закладу будувалась на принципах доступності, гуманізму, демократизму, науковості, гнучкості і прогностичності, безперервності їх фахового вдосконалення.

Робота методичної служби у 2018/2019н.р. була спрямована на:

1.​ Вивчення та аналіз якості освітньо-кваліфікаційного забезпечення навчально-виховного процесу педагогічними кадрами з відповідною освітою.

2.​ Навчально-методичне консультування педагогічних працівників, батьків здійснювалось за річним планом.

3.​ Експертну оцінку якості та результативності навчально-виховної роботи педагогічних працівників, відповідно до державних освітніх та освітньо-кваліфікаційних стандартів за результатами моніторингу двічі на рік.

4.​ Удосконалення форм і методів роботи з педагогічними кадрами, шляхом проведення семінарів, консультацій, попереджувального контролю.

5.​ Організацію і проведення педагогічних заходів: педагогічних виставок, педагогічних годин, педагогічних читань, круглих столів, диспутів тощо.

  1. ​ Систематичне вивчення умов забезпечення психофізичного здоров’я та рівня розвитку вихованців дошкільного навчального закладу здійснювався через оперативний контроль за виконанням режиму дня, змін видів діяльності.

Згідно плану роботи дошкільного навчального закладу на 2018/2019н.р. використовувались колективні та індивідуальні форми методичної роботи з педагогічними кадрами.

Переваги надавались формам і методам, які дають можливість виявляти і формувати лідерські якості педагога, вміння працювати в команді, проявляючи ініціативу і наполегливість у вирішенні тих чи інших питань.

Варто відмітити, що педагоги закладу постійно займалися самоосвітою, підвищуючи свою професійну майстерність.

Кількісний і якісний аналіз оцінювання методичних заходів проведених упродовж навчального року показав, що всі вони носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли підвищенню професійної компетентності педагогів, покращенню якості володіння різноманітними методами роботи.

 

РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

Основним акцентом у навчально-виховній роботі закладу є максимальна гуманізація педагогічного процесу: вихователі мали змогу самостійно обирати теми самоосвіти та інноваційні технології; дітям було надано можливість для розвитку здібностей через оновлення та створення ігрових осередків у групах.

Відповідно до моніторингу оцінювання рівня знань, умінь та навичок дітей проведеного у травні поточного року, середній показник виконання Програми та БКДО за віковими категоріями становить:

старша група – 82%

середня група – 88%

молодша група – 84%

На початку навчального року ці показники були такими:

старша група – 62%

середня група – 64%

молодша група – 68%

Аналізуючи результати, можна зробити висновок, що педагоги закладу відповідально та старанно працювали над вирішенням освітньо-виховних завдань.

РІВЕНЬ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК ДІТЕЙ

ТА РІВЕНЬ СФОРМОВАНОСТІ ЇХ ЖИТТЄВОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ

У ВІДПОВІДНОСТІ ДО ПРОГРАМОВИХ ВИМОГ ТА ОБОВЯЗКОВОГО ВИКОНАННЯ БАЗОВОГО КОМПОНЕНТА ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЗА 2018/2019н.р.

РОБОТА З НАСТУПНОСТІ З ШКОЛОЮ ТА БАТЬКАМИ

У 2019 році за шкільні парти має сісти 21 дитина-дошкільник. Усі вони – випускники нашого дошкільного закладу. Серед них – троє дітей з села Руда-Красна.

Робота дошкільного закладу з Жобринською ЗОШ І-ІІІ ступенів велась на належному рівні – відповідно до розділу річного  плану «Наступність у роботі ДНЗ та школи», виконання якого дотримувалися як вихователі так і вчителі. Реалізація наступності з боку дошкільної ланки освіти  полягала у формуванні готовності дітей старшого дошкільного віку до систематичного навчання і шкільного життя, що передбачає мотиваційну, емоційно-вольову, комунікативну, фізичну підготовку, розвиток пізнавальних психічних процесів та мовлення, прищеплення елементарних навчальних умінь. Задля реалізації цих завдань:

– створено інформаційно-педагогічну бібліотечку для вихователів та батьків із посібниками щодо підготовки дітей до школи;

– ​вихователі  старшої групи проводили з дітьми бесіди про школу, майбутнє навчання;

– ​вихователі ДНЗ спільно з учителями  організовували для старших дошкільників екскурсії до школи, на яких діти мали змогу познайомитись із вчителями, відвідати шкільну бібліотеку та ознайомитись з приміщенням першокласників;

– вчителі початкових класів приймали участь у батьківських зборах старшої  групи.

Варто зазначити, що усі діти п’ятирічного віку, які проживають на території села Жобрин щороку стовідсотково охоплюються дошкільною освітою.

 

 

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 року за №298/227, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 05.04 2006 року за №523/12397.

Так як у закладі немає медичної сестри, то вся відповідальність за організацію харчування дітей покладена на завідувача Овдійчук Н.В. На 2018/2019н.р. встановлено суму за харчування у розмірі  24.00 грн. за перспективним двотижневим меню. З них – 50% сплачують  батьки і 50% – сільська рада. Встановлена вартість за харчування не дозволяє здійснювати його у повній мірі, тобто – стовідсотково, так як цінова політика на продукти харчування на даному етапі досить висока, хоча ціни не перевищують гранично допустимих. Виходячи з вищезазначеного, виконання норм харчування складає лише 67%.

З батьками та членами родин проведена роз’яснювальна робота щодо права користування пільгами, так як за рішенням сесії Жобринської сільської ради право на безкоштовне харчування мають діти-інваліди та діти –  батьки, яких є учасниками ООС. Відповідно до цього рішення одна дитина (Лямець Х.О.) звільнена від сплати за харчування.

Готуючи страви, кухар дотримувався технології приготування їжі, нормативного об’єму страв. Продукти харчування та продовольча сировина надходили із супровідними документами відповідно до нормативних вимог.

Режим харчування здійснювався відповідно до режиму кожної вікової групи.

Умови для організації харчування в дошкільному закладі задовільні. Харчоблок має необхідне приміщення, забезпечений проточною холодною водою, оснащений необхідним технологічним обладнанням, яке знаходиться в робочому стані. Усі вимоги щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоці виконувалися в повному обсязі. Протягом року харчоблок стовідсотково та вчасно забезпечувався мийними та дезінфікуючими засобами.

З метою впровадження науково-обґрунтованих раціонів харчування дітей та забезпечення збалансованого різноманітного харчування в дошкільному закладі складено двотижневе перспективне меню на літньо-осінній та весняно-зимовий періоди та розроблена картотека страв.

 

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Керуючись санітарними правилами для дошкільних навчальних закладів, було проведено аналіз захворюваності дітей за 2018/2019 навчальний рік. Кількість захворювань на ГРЗ та ГРВІ істотно збільшилася у порівнянні з попереднім роком (удвічі), почастішали випадки пневмонії та гострого бронхіту.Окрім того, майже всі діти молодшої групи перехворіли на інфекційне захворювання кір. Протягом навчального року не було зафіксовано жодного випадку травматизму серед дітей та працівників закладу.

Для зниження захворюваності колективом ведеться копітка робота, зокрема, це:

1.​ Організація роз’яснювальної роботи з дітьми та батьками щодо профілактики захворювань.

2.​ Систематичне щеплення дітей.

3.​ Дотримання вимог санітарії.

4.​ Здійснення загартування вихованців.

5.​ Організація фізичного виховання.

6.​ Чітке дотримання режиму дня та рухового режиму.

Як уже було зазначено вище, значним недоліком даного питання є відсутність у закладі посади медичної сестри. ДНЗ забезпечений медикаментами у повному обсязі за рахунок благодійних внесків батьків: пакет для надання невідкладної допомоги, жарознижуючі препарати, пакет препаратів та засобів для надання допомоги при травмах. ДНЗ тісно співпрацює з місцевим ФАПом.

 

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЩОДО УКРІПЛЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ.

Протягом 2018/2019 навчального року було  зміцнено та доповнено матеріально-технічну базу закладу. З боку сільської ради були виділені бюджетні кошти на проведення доутеплення горища (7тис. грн.), придбання на харчоблок електром’ясорубки (1780тис.грн.) та ванни миючої двосекційної (4890 тис.грн.). Окремо варто зазначити, що у квітні місяці поточного року було виділено 32тис. грн. бюджетних коштів на утеплення закладу та, дякуючи сільському голові Білану О.Я. за сприяння у розвитку дитячого садка, було зроблено сучасний фасад усієї будівлі (меценатська допомога).

Щоб підготувати заклад до 2018/2019 навчального року було виділено кошти на матеріали для проведення косметичного ремонту приміщення та якісного сучасного ремонту туалетної кімнати в сумі 16 тис. грн.,  9 тис. 200 грн. було виділено для придбання вхідних дверей у молодшу групу.

Для усунення недоліків з пожежної безпеки виділено кошти в сумі 3500 грн.

За благодійні кошти батьків на початку навчального року були придбані іграшки та канцелярські товари в обох групах. Також варто зазначити, що, дякуючи батькам вихованців, які з розумінням відносяться до проблем та потреб закладу, його розвитку було встановлено з металопрофілю вхідну хвіртку та ворота.

ПІДСУМКИ

Підводячи підсумки 2018/2019 року, можна стверджувати, що робота з дітьми велась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей та особливостей дітей  відповідно вимог чинної  програми і БКДО.

За минулий навчальний рік зроблено та досягнуто чимало, проте, проблеми та завдання, які потребують поступового вирішення залишаються: реконструкція спортивного майданчика, придбання сучасних дитячих меблів, якісний ремонт харчоблоку та ще однієї туалетної кімнати.

 

Завідувач ДНЗ                                                                                      Н.Овдійчук